Powstał kolejny film o życiu i twórczości Shane’a MacGowana

Powstał kolejny film o życiu i twórczości Shane’a MacGowana

Dobre wieści dla fanów nieśmiertelnego, romantycznego pijaka i awanturnika. Shane MacGowan z The Pogues doczekał się kolejnego filmu o swoim życiu i twórczości.

Za obraz wziął się nie byle kto. Reżyserem i autorem scenariusza jest Julien Temple. To gość odpowiedzialny za dokumenty między innymi o Sex Pistols („The Great Rock’N’Roll Swindle” z 1980 roku i „The Filth And The Fury” z 2000) czy Joe Strummerze („The Future Is Unwritten” z 2007). To również reżyser teledysków takiej plejady gwiazd, jak: Blur, Bryan Adams, David Bowie, Depeche Mode, Gary Numan, Paul McCartney, The Rolling Stones, Sex Pistols czy Whitney Houston.

Z kolei jednym z producentów Crock od Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan (bo taki tytuł nosi opisywany film), został przyjaciel lidera The Pogues, Johnny Deep. Obraz miał swoją premierę 19 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian w Hiszpanii.

Czego fani mogą spodziewać się po nowym filmie o Shanie? Twórcy wymieniają niewidziane wcześniej, archiwalne nagrania pochodzące z obrazowania historii The Pogues. Nie zabraknie też prywatnych nagrań rodziny MacGowanów i animacji Ralpha Steadmana. Nie zabraknie też wątku związanego ze śmiercią Kirsty MacColl. W ramach wywiadów zaprezentują się m.in. Bono, Elvis Costello i Nick Cave. Film trwa 124 minuty.

Przypomnijmy, MacGowan doczekał się już wcześniej filmu na temat swojej osoby. Mowa o „If I Should Fall From Grace: The Shane MacGowan Story” z 2001 roku. Dokument wyreżyserowała Sarah Share.

Nie udało mi się na razie ustalić czy i kiedy film „Crock od Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan” będzie dystrybuowany w europejskich kinach studyjnych. Radio Cykcyk będzie jednak czujne.