Winylowe środy: Ramones ‎– Live January 7, 1978 At The Palladium, NYC

Winylowe środy Ramones _– Live January 7, 1978 At The Palladium, NYC

W cyklu winylowym goszczą dziś ojcowie punk rocka ze Stanów, legendarni i kultowi Ramones.

Kto nie wielbi Ramonesów, temu chuj na krzyż i chuj na grób w przyszłości. Wytłumaczmy sobie pewną rzecz – Ci goście stworzyli punk rocka, zanim Sex Pistols przyszli do butiku Malcolma McLarena. Ktoś, kto twierdzi inaczej, jest w błędzie. Jeśli są tu laicy chcący poczytać o historii muzyki punkowej, to odsyłam Was do kategorii PUNK ROCK.

Jeśli natomiast chodzi o opisywane dziś wydawnictwo, to jest to koncertówka Ramonesów wydana na podwójnym winylu. Dokumentuje ona występ grupy w nowojorskim The Palladium w 1978 roku. A więc w momencie, gdy chłopaki aż kipieli energią i sceniczną żywiołowością.

Powiedzmy sobie szczerze – wydanie tego koncertu na winylu jest po prostu biedne. Klient dostaje prostą okładkę z dwiema płytami zapakowanymi w plastikowe koperty. Same przeźroczyste winyle wyglądają bardzo fajnie, ale jednak czegoś tutaj brakuje. Dlatego też dziwi mnie, że wydawnictwo osiąga naprawdę niezłe ceny na Discogs, a najdroższe egzemplarze były puszczane nawet za niemal 60 ojro. Pomimo oszczędnego wydania, dostajemy kawał dobrej muzyki live, dlatego zakup tych winyli dawno temu w berlińskim Media Markt był jak najbardziej udaną inwestycją.