Rancid Warszawa – historyczny koncert już w przyszłym roku!

Rancid Warszawa

Kultowa punk rockowa formacja Rancid to zespół, którego szczególnie przedstawiać fanom gatunku nie trzeba. Legendarni Tim Armstrong, Lars Frederiksen i spółka wystąpią 6 czerwca na Letniej Scenie Progresji.

Co tu dużo mówić… Rancid od dawna był moją kapelą numer 1, którą pragnąłem zobaczyć na żywo. Jednak w najbardziej pijanych i kolorowych od specyfików snach nie spodziewałem się, że zespół zawita do Polski. Twórcy hitowego albumu „…And Out Come the Wolves” pojawią się jednak w stolicy naszego kraju w czerwcu przyszłego roku.

Jedyna punk rockowa formacja, która oddała ducha The Clash

Nie podlega wątpliwości, że Rancid to jedyny zespół na świecie, który w tak perfekcyjny sposób połączył punk rocka z rytmami reggae i ska w hołdzie ich wielkim idolom, czyli The Clash.

Jedyny występ zespołu będzie więc gratką zarówno dla starych miłośników punk rocka, jak i dla młodych adeptów tego gatunku, o ile jeszcze takowi gdzieś istnieją.

Punk rock w wykonaniu Rancid to absolutna muzyczna ekstraklasa światowej sceny. Zespół pomimo odniesienia popularności tak naprawdę nigdy się nie skurwił, czego nie można powiedzieć chociażby o Green Day’u, którego nowych dokonań słuchać się nie da.

Jest oczywiście prawdą, że kapela Tima i Larsa nie wydała prawdziwego killera od 2003 roku, czyli płyty „Indestructible” i takich evergreenów, jak „Fall Back Down”, „Red Hot Moon” czy „Otherside”. Ale ostatnie ich dokonanie „Trouble Maker” z 2017 roku przyniosło naprawdę dobry materiał, którego słucha się z przyjemnością nawet po upływie pięciu lat.

Co zaprezentują w czerwcu w Warszawie? Życzę sobie, by był to przekrój największych hitów zespołu, począwszy od pierwszych lat działalności.

Kolejny czerwiec w rytm punk rockowych klasyków

W ramach ciekawostki warto dodać, że Rancid zagra w Warszawie dokładnie rok i jeden dzień po innych absolutnych legendach gatunku, czyli Social Distortion. Czerwcowy występ ekipy Mike’a Nessa również był ich debiutem w kraju nad Wisłą.

Tutaj znajdziecie moją videorelację z koncertu Social Distortion w Polsce. Zachęcam do oglądania.

Kto zagra przed Rancid?

Jako supporty zaprezentują się formacje The Bronx i Grade 2. Kalifornijczycy z The Bronx grają melodyjny hc punk, który przywodzi na myśl tuzy tego gatunku sprzed 25 lat. Jeśli do dziś w sercu grają Wam melodie z Tony Hawk’s Pro Skater, The Bronx na pewno Wam podejdzie.

Z kolei street punkowcy z Grade 2 przyjadą do Polski promować nadchodzący album wydany nakładem Hellcat Records, które należy de facto do wokalisty Rancid, Tima Armstronga.

Rancid | The Bronx | Grade 2 – Warszawa 06.06.2023 – Letnia Scena Progresji