Retroteka: Skunx – Ludovico (2008)

Retroteka Skunx - Ludovico

Gdy usłyszałem pierwszy utwór zawarty na albumie (czyli tytułowe „Ludovico”), pomyślałem: „To jest to! To jest miazga!”.

Niestety jednak, płyta nie trzyma równego poziomu. Obok takich kapitalnych piosenek, jak wspomniane „Ludovico”, „Patriotic Punx”, „Urwany film” czy „Hooligans Right” pojawiają się gnioty typu „David Beckham”. Nie rozumiem jaki jest sens poświęcania utworów takim personom.

W Skunxie widzę jednak spory potencjał. Zespół ten potrafi nagrać piosenki idealnie oddające istotę punkowego hitu. Ponadto tematyka tekstów (mimo wspomnianych wyjątków) nastraja pozytywnie – klimaty oscylujące wokół wątków patriotycznych, kibicowskich, clockworkowych i zabawowych znajdą dużo odbiorców.

Nie lubię określeń typu „na tym krążku każdy znajdzie coś dla siebie”, ale takowe pasuje jednak do „Ludovico”. O ile nie jest to materiał w pełni spójny i równy, o tyle można wychwycić w nim kilka solidnych, porywających akcentów. Mam nadzieję, że trzecia płyta będzie już absolutnym pokazem tkwiącej w nich przebojowości.