Retroteka: Rozbiesz Sie – 1994-2007 (2008)

Retroteka Rozbiesz Sie - 1994-2007

Grupa Rozbiesz Się była efemeryczną formacją, działającą na przestrzeni ostatniej dekady XX wieku. Pozostawiła po sobie jedną kasetę, wydaną przez stajnię Szary Wilk.

Album „1994-2007” jest reedycją tego materiału, uzupełnioną nagraniami z drugiej połowy lat ’90 i utworami z zarejestrowanymi na nowo gitarami w 2006 roku. Zawiera on aż 28 kompozycji, co stanowi dużą gratkę dla fanów tej kapeli. Słuchając płyty ciężko uciec od domysłów jakie piętno zespół odcisnąłby na rodzimym punk rocku, gdyby udało mu się rozwinąć swą karierę.

Liderem i założycielem kapeli był Mirosław Bednorz, znany między innymi z gry na perkusji w Bulbulators. Wkładkę ubarwia jego opis działalności grupy – opis naznaczony nutą nostalgii i smutku, bowiem muzykowi bardzo zależało na rozwoju tej formacji, jednak bieg wydarzeń nie pozwolił grupie na regularne granie. Sądzę, że Rozbiesz Sie dziś mieliby pozycję zbliżoną do Po Prostu czy Bulbulators, jednak los sprawił, że grupa pozostała nieco zapomnianą kartą w historii polskiego punka. Na szczęście w 2008 roku doszło do wydania „1994-2007”, za co Bosemu z Olifant Records należy się po raz kolejny duży przyklask.

Dla fanów „siódemkowego” brzmienia pozycja obowiązkowa w domowej kolekcji.