Za miesiąc w Poznaniu wystąpi Basement

Za miesiąc w Poznaniu wystąpi Basement
fot. materiały prasowe

Już 14 czerwca w poznańskiej Tamie wystąpi grupa Basement, a towarzyszyć jej będzie formacja Glare. Dla fanów klimatów spod znaku indie, 90’s emo i deskorolek, pozycja obowiązkowa.

Basement powstało w 2009 roku w Ipswich i już po premierze debiutanckiej EP-ki zwróciło na siebie uwagę kultowej wytwórni Run For Cover Records. Właśnie tam ukazał się ich pierwszy długogrający materiał „I Wish I Could Stay Here” (2011). Niedługo przed premierą kolejnego albumu, „Colourmeinkindness” (2012), muzycy zdecydowali się zawiesić działalność. Sam proces nagraniowy tej płyty uchodzi za wyjątkowo burzliwy, jednak efekt końcowy zapewnił jej status jednego z najbardziej wpływowych wydawnictw swojego nurtu w ostatnich latach, którego echa słychać na scenie do dziś.

Po powrocie do aktywności Basement kontynuowali działalność fonograficzną, wydając „Promise Everything” w 2016 roku, a następnie „Beside Myself” dwa lata później. Czerwcowy koncert będzie ich pierwszym występem w Polsce od ośmiu lat – poprzednio pojawili się tu podczas trasy z Touché Amoré.

Wieczór w Poznaniu uzupełni występ zespołu Glare. Trio założone w 2017 roku w Teksasie w stosunkowo krótkim czasie zyskało rozpoznawalność na scenie niezależnej. Ich brzmienie, łączące elementy shoegaze’u, alternatywnego rocka i indie, operuje intensywną emocjonalnością, która szczególnie wybrzmiewa na ubiegłorocznym albumie „Sunset Funeral”.

BASEMENT - FB HEADER - POZNAŃ