Winylowe środy: Sunny Day Real Estate – Diary (2009 EDITION)

Winylowe środy Sunny Day Real Estate - Diary (2009 EDITION)

Dzisiaj w dziale winylowym wyjątkowa płyta i również jej wyjątkowe wydanie z 2009 roku, które otrzymałem od przyjaciół jako prezent urodzinowy – Sunny Day Real Estate i ich “Diary”. 

“Diary” to płyta, która zdefiniowała nurt 90’s emo punk i w mojej ocenie jeden z najlepszych rockowych materiałów lat ’90 XX wieku. W 2009 roku, z okazji 15-lecia albumu, legendarna stajnia Sub Pop wydała reedycję winylową, składającą się z dwóch płyt (kolejna dwupłytówka wyszła w 2017 roku). Do wydania była dołączona książeczka z tekstami, grafikami i wspomnieniami członków Sunny Day Real Estate, związanymi z nagrywaniem krążka. Same płyty wydawca ubrał w plastikowe koperty i do całości dołączył fajnie wyglądający voucher na mp3, kojarzący się z Monopoly.

Gdy otrzymałem ten prezent, ucieszyłem się jak dziecko. To wydanie to prawdziwa gratka dla miłośników grupy i nurtu, który rozsławiła. Jedyny mankament dotyczy wytłoczenia płyty z pierwszą i drugą stroną. Winyl jest tak jajowaty i nierówny, że wyraźnie to widać podczas odsłuchu. Na szczęście nie ma to u mnie wpływu na dźwięk. Na necie spotkałem się jednak z opinią kolesia, którego igła dosłownie podskakiwała w górę podczas odtwarzania płyty. Jego winyl poszedł do wymiany, ale otrzymał płytę z podobną strukturą. Prawdopodobnie jest to więc problem niejednostkowy. Tak czy siak nie ma to zupełnie wpływu na moją podjarkę tym wydawnictwem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*