Winylowe środy: Sunny Day Real Estate – Diary (2009 EDITION)

Winylowe środy Sunny Day Real Estate - Diary (2009 EDITION)

Dzisiaj w dziale winylowym wyjątkowa płyta i również jej wyjątkowe wydanie z 2009 roku, które otrzymałem od przyjaciół jako prezent urodzinowy – Sunny Day Real Estate i ich „Diary”. 

„Diary” to płyta, która zdefiniowała nurt 90’s emo punk i w mojej ocenie jeden z najlepszych rockowych materiałów lat ’90 XX wieku. W 2009 roku, z okazji 15-lecia albumu, legendarna stajnia Sub Pop wydała reedycję winylową, składającą się z dwóch płyt (kolejna dwupłytówka wyszła w 2017 roku). Do wydania była dołączona książeczka z tekstami, grafikami i wspomnieniami członków Sunny Day Real Estate, związanymi z nagrywaniem krążka. Same płyty wydawca ubrał w plastikowe koperty i do całości dołączył fajnie wyglądający voucher na mp3, kojarzący się z Monopoly.

Gdy otrzymałem ten prezent, ucieszyłem się jak dziecko. To wydanie to prawdziwa gratka dla miłośników grupy i nurtu, który rozsławiła. Jedyny mankament dotyczy wytłoczenia płyty z pierwszą i drugą stroną. Winyl jest tak jajowaty i nierówny, że wyraźnie to widać podczas odsłuchu. Na szczęście nie ma to u mnie wpływu na dźwięk. Na necie spotkałem się jednak z opinią kolesia, którego igła dosłownie podskakiwała w górę podczas odtwarzania płyty. Jego winyl poszedł do wymiany, ale otrzymał płytę z podobną strukturą. Prawdopodobnie jest to więc problem niejednostkowy. Tak czy siak nie ma to zupełnie wpływu na moją podjarkę tym wydawnictwem.