Black Marble zapowiada nowy materiał z coverami

Black Marble zapowiada nowy materiał z coverami

Chris Stewart za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o nowym wydawnictwie jego projektu Black Marble… 

Materiał ukaże się w formie EP i będzie zawierał covery Roberta Palmera, Wire, The Field Mice, Lives of Angels i Grouper. Wszystkie z kompozycji, jakie znajdą się na płycie, były grane przez Black Marble na koncertach na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Około trzech lat temu zaczęliśmy grać covery na scenie i wydarzyło się parę nieprzewidzianych rzeczy. Po pierwsze, ludzie pytali mnie – nie wiedząc, że to cover – kiedy te nowe piosenki pojawią się na nadchodzących albumach Black Marble. Musiałem im niestety tłumaczyć, że to nie moje utwory i że nie są one zwiastunem nowego materiału, którego oczekiwali. Czasami też podchodzili do mnie ludzie, którzy znali te piosenki i byli podjarani, słysząc w naszym secie stary, lubiany szlagier. Zastanawiali się jednak czy kiedykolwiek usłyszą go w naszym wykonaniu poza występem na żywo – mówi o koncepcji powstania albumu Stewart.

Premierę zaplanowano na 14 sierpnia. Krążek będzie nosił tytuł „I Must Be Living Twice”. Informacja dla kolekcjonerów: przewidziano 200 limitowanych i ręcznie numerowanych winyli w kolorze czerwonym.

PRZECZYTAJ MÓJ WYWIAD Z BLACK MARBLE – pierwszy i jedyny polski wywiad z Chrisem Stewartem!

Odwiedź też mój kanał na Youtube, by zobaczyć RELACJĘ Z PIERWSZEGO W HISTORII KONCERTU BLACK MARBLE W POLSCE!