1 marca 2019 roku nakładem RHW Records ukazał się drugi pełnoprawny album PRO8L3MU zatytułowany „Widmo”, na którym znalazły się takie utwory, jak „Crash Test” czy „National Geographic”.

4 marca 2019 roku w miejscowości Great Dunmow w Wielkiej Brytanii samobójstwo popełnił Keith Flint, frontman The Prodigy.

5 marca 1970 roku urodził się John Frusciante – słynny gitarzysta i producent muzyczny, znany z solowych dokonań i występów w grupie Red Hot Chili Peppers.

6 marca 2020 roku nakładem RHW Records ukazał się trzeci longplay PRO8L3MU zatytułowany „Art Brut 2”. Album jest kontynuacją stylistyczną mixtape’u „Art Brut” z 2014 roku, który przyniósł grupie ogromną popularność. Oba materiały są hołdem dla polskich szlagierów przeszłości, o czym świadczą zresztą liczne sample z piosenek polskich artystów, którzy sukcesy święcili w drugiej połowie XX wieku.

11 marca 2003 roku DreamWorks wydało „Sing The Sorrow” – szósty album AFI i jednocześnie najwybitniejsze dzieło w ich dyskografii.

11 marca 2016 roku nakładem Island Records ukazał się pierwszy, solowy album Briana Fallona z The Gaslight Anthem, zatytułowany „Painkillers”.

17 marca 1967 roku w Elk Grove Vilage w Stanach Zjednoczonych przyszedł na świat William Patrick „Billy” Corgan, założyciel i lider grupy The Smashing Pumpkins, która w latach ‘90 XX wieku wywołała duże zamieszanie na scenie alternatywnego rocka.

18 marca 1978 roku w Jeleniej Górze urodził się Piotr „Magik” Łuszcz, legendarny raper, który odcisnął swoje artystyczne piętno na dokonaniach Kalibra 44 i Paktofoniki.

21 marca 1995 roku nadawanie rozpoczęła telewizyjna, niemiecka stacja Viva Zwei. Była ona alternatywnym odpowiednikiem mainstreamowej Vivy.

23 marca 1998 roku nakładem B.E.A.T. Records/Pomaton EMI ukazał się debiutancki album hip hopowej grupy Molesta, zatytułowany „Skandal”. Okazał się on kamieniem milowym w historii ulicznego rapu w Polsce.