1 lutego 1994 roku nakładem Reprise Records ukazał się najsłynniejszy album Green Day, zatytułowany „Dookie”.

2 lutego 1979 roku z powodu przedawkowania heroiny zmarł Sid Vicious, drugi basista Sex Pistols. Twórca tańca pogo i jedna z punkowych ikon popkultury.

3 lutego 1959 roku doszło do katastrofy lotniczej, w której zginęli: Buddy Holly, Ritchie Valens i Jiles „The Big Booper” Richardson – młode gwiazdy prężnie rozwijającej się muzyki rock’n’rollowej. To tragiczne zdarzenie określono mianem „dnia, w którym umarła muzyka”.

4 lutego 1997 roku ukazał się czwarty album The Offspring „Ixnay on the Hombre”. Wydało go Columbia Records.

11 lutego 1973 roku w Bergen w Norwegii urodził się Kristian Larsson Vikernes, znany później jako Varg Vikernes czy Count Grishnackh. Lider jednoosobowej formacji Burzum – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli norweskiej sceny black metalu. W 1993 roku został skazany na 21 lat więzienia za zabójstwo muzyka i lidera Mayhem (w której to grupie Vikernes grał na basie) i wydawcy, Øysteina „Euronymousa” Aarsetha. Na wyrok złożyły się również podpalenia kościołów. Wiezienie opuścił 24 maja 2009 roku po 16 latach odsiadki.

15 lutego 2000 roku światło dzienne ujrzał jedenasty krążek The Cure „Bloodflowers”.

26 lutego 1932 roku w Kingsland w Stanach Zjednoczonych przyszedł na świat Johnny Cash – legendarny muzyk country, posiadający przydomek „Man In Black”.

27 lutego 2009 roku w gdyńskim klubie Ucho zespół Bilety Do Kontroli zagrał swój pożegnalny koncert.